Kas naujo „Axence nVision 10“?

„Axence“ pristatė jau dešimtą integruoto IT valdymo ir apsaugos sprendimo „nVision“ versiją. Apžvelkime naujas funkcijas ir galimybes, kurios ne tik leis dirbti patogiau, bet ir padės atitikti Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR, angl. GDPR) rekomendacijas.

Naujoje „Axence nVision 10“ versijoje sistemos vartotojas tampa svarbiausiu elementu: duomenys yra renkami ir priskiriami vartotojui, nepaisant to, su kuriuo ar kuriais įrenginiais jis dirba duotuoju laiku. Tokiu būdu visos prieigos teisės, autorizavimas, programų ir tinklalapių naudojimo bei stebėjimo politika automatiškai „seka“ vartotoją.

Palyginus, ankstesnė „Axence nVsion 9“ versija veikė tokiu principu: daug įrenginių yra lygu daug profilių. Tuo tarpu „nVision 10“ leidžia priskirti daug įrenginių vienam vartotojo profiliui.

Naujos „nVision“ funkcijos:

  • Sprendimas atitinka BDAR: integruota duomenų prieiga pagal vartotojo profilį, o ne atskirus tinklo įrenginius;
  • Duomenys renkami ir pateikiami remiantis vartotojo veikla – duomenys yra priskiriami vartotojui, nepaisant jo įrenginių statuso;
  • Pristatytas grupių ir vartotojų profilis, kuris apibrėžia visus leidimus dėl USB atmintinių, nešiojamų įrenginių, programų ir tinklalapių blokavimo bei stebėjimo politikos;
  • Pristatytas numatytasis stebėjimas ir saugumo politikos, kurios automatiškai priskiriamos kiekvienam darbuotojui (sinchronizuojama „Windows“ vietinė paskyra ir „ActiveDirectory“);
  • Visi leidimai automatiškai „seka“ darbuotoja visuose kompiuteriuose, su kuriais jis dirba.

Atlikti patobulinimai:

  • Sustiprintas serverio, agentų ir konsolės komunikacijos saugumas – dabar naudojamas TLS1.2 protokolas, kuris pakeitė ankstesnį šifravimo modelį;
  • HelpDesk/Pagalbos modulyje Administratoriams pridėta visuotinių peržiūrų (angl. global views) konfigūracija bilietų sąrašams;
  • HelpDesk/Pagalbos modulyje patobulinta peržiūrų konfigūracija – dabar galima pasirinkti kelias sąlygas vienu metu;
  • HelpDesk/Pagalbos modulyje patobulinti el. pašto pranešimai, taip pat pakeisti įspėjimai apie naujus komentarus pagalbos bilietuose (angl. tickets)

Visas naujų funkcijų ir patobulinimų sąrašas čia.

Kaip „nVsion 10“ padeda atitikti BDAR reglamentą

„Axence“ sprendimas „nVsion 10“ buvo sukurtas atsižvelgiant ne tik į informacijos apsaugą, bet ir į asmeninių duomenų saugumą. Naujoje versijoje integruoti mechanizmai užtikrina jūsų įmonės duomenų saugojimo ir apdorojimo apsaugą.

Asmeninių duomenų atskyrimas
Visi asmeniniai duomenys, įskaitant darbuotojo veiklos stebėjimas, yra atskirti nuo informacijos apie vartotojo naudojamo įrenginio konfigūraciją. Tai užtikrina prieigą prie duomenų ir apsaugą nuo neautorizuoto prisijungimo.

Duomenų saugojimo laiko apribojimas
Asmeniniai duomenys yra saugomi tiek laiko, kiek nustato administratorius, bet ne ilgiau, nei to reikia. Duomenys gali būti valdomi visiškai atskirai – „nVsion 9“ ir ankstesnėse versijoje duomenys buvo siejami su kompiuteriu.

Duomenų prieigos kontrolė
Prieiga prie asmeninių duomenų ir darbuotojų stebėjimo duomenų priklauso prieigos kontrolei – administratorių ar specifinių darbuotojų grupių lygiu. Tai užtikrina, kad prieigą prie asmeninių duomenų organizacijoje turėtų tik už darbą su šiais duomenimis atsakingi asmenys.

Vartotojo duomenys vienoje vietoje
Duomenys apie darbuotoją yra kaupiami vienoje vietoje, nesvarbu, su kiek kompiuterių jis dirba. Tai leidžia išsaugoti duomenų integralumą, daryti įžvalgas remiantis visais duomenimis apie darbuotoją, taip pat garantuoti efektyvų visų duomenų apie konkretų darbuotoją ištrynimą, jei to reikėtų.

SSL/TLS šifravimas
Visi ryšiai tarp agentų, serverio ir konsolės, naršyklės prieiga yra šifruojami SSL/TLS protokolu.

Vartotojo duomenų ištrynimas
„nVsion 10“ leidžia pilnai ištrinti duomenis apie konkretų vartotoją (nepriklausomai nuo įrenginių) – šis funkcionalumas padeda laikytis BDAR reikalavimo dėl „teisės būti užmirštam“.

 

Plačiau apie „Axence nVision“ ir naujos versijos atsisiuntimas – gamintojo svetainėje.